Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa En Populer, Genel, Güncel, Sağlık Personeli Nöbet Ücreti 3 Ocak 2019 11419 Görüntüleme

2019 Ocak Sağlık Personeli Zamlı Nöbet Ücretleri

2019 Ocak Sağlık Personeli Zamlı Nöbet Ücretleri

Sağlık personeli nöbet ücreti, sağlık personeli icap ücreti, uzman doktor nöbet ücreti, hekim nöbet ücreti, hemşire nöbet ücreti, Sağlık kurumlarında görev yapan personele nöbet görevi verilmesi durumunda, bu görev sürelerinin izin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan kısmı için  sağlık çalışanlarına ücret ödenmektedir. sağlık personelinin ocak 2019 Nöbet Ücretlerini sizin için hesapladık.

2019 Yıllı nöbet ücreti, sağlık personeli nöbet ücretleri, 2019 Yılı Fazla Mesai Ücretleri, Ocak 2019 nöbet ücreti, Sağlık personeli nöbet ücreti, sağlık personeli, uzman doktor nöbet ücreti, hekim nöbet ücreti, hemşire nöbet ücreti, 2019 Ocak Ayı Nöbet Ücretleri, 2019 Ocak nöbet, 2019 Ocak Nöbet Ücretleri, 2019 Ocak Sağlık Personeli Zamlı nöbet Ücretleri, Ocak 2019 Sağlık Personeli Zamlı Nöbet ve İcap Ücretler

Enflasyon rakamının açıklanmasıyla, memur maaşları 2019 ocak ayında yapılacak artışlar belli oldu.Ocakta memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yüzde 4+6.88 oranında zam yapılacak.

Nöbet ücreti

Sağlık kurumlarında görev yapan sağlık personele nöbet ve icap nöbeti görevi verilmesi durumunda, bu görev sürelerinin izin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan kısmı için ilgili personele nöbet ücreti ödenmektedir. Bu ücretten yararlanabilmek için, süresinin kesintisiz 6 saatten az olmaması gerekmektedir. İzin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan nöbet süresinin her saati için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen gösterge rakamlarının aylık katsayısıyla çarpımı ile bulunacak tutarda nöbet ücreti ödenir. Bu ücretten sadece Damga Vergisi kesilir.Ancak ayda aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerinde 60 saatten, diğer yerlerde ve hiçbir şekilde 130 saatten fazlası için ödeme yapılmaz. Nöbet ücretleri dini bayramlarda %20 artırımlı ödenir.Hesaplama 130 saat üzerinden yapılmıştır

Sağlık Kurumlarında görev yapan personeller için memur maaş zammı sonrasında 2019 ocak ayında sağlık kurumlarında görevli personellerin nöbet ve icap nöbet ücretleri aşağıdaki gibi olacaktır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.