Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa Ebe, Genel, Güncel, Hekim, Özlük Haklar 3 Haziran 2019 2103 Görüntüleme

Ebe ve Hemşireler AB ülkelerindeki meslektaşlarına göre 5 kat daha fazla çalışıyor

Ebe ve Hemşireler AB ülkelerindeki meslektaşlarına göre 5 kat daha fazla çalışıyor

İstanbul’da Sağlık-Sen şubelerinin ortaklaşa düzenledikleri iftar programına katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Ağustos ayında başlayacak toplu sözleşme görüşmelerinde yeni kazanımlar elde etmek üzere sözleşme masasına gideceklerini söyledi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “personel istihdamındaki yetersizlikler, icap nöbeti sorunu, döner sermaye sistemindeki adaletsizlikler, malpraktis uygulamasının yeniden düzenlenmesi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önüne geçilmesini” öncelikli sorunlar olarak sıraladı.

Özellikle ebe ve hemşirelerin kendi görev tanımı dışında doktorun, sekreterin yapması gereken işi yaptığını ve yoğun nöbetlere boğulduklarını kaydeden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş,, AB ülkelerindeki meslektaşlarına göre 5 kat daha fazla çalışan ebe ve hemşirelerin buna rağmen hak ettikleri ücreti alamadıklarını söyledi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “10-14 defa nöbet tutmak sureti ile bir ayda 310 saat çalışan ebe  ve hemşirelerin, en azından iş hayatındaki yoğunlukları yeterli sayıda personel istihdamı yapılarak giderilmeli ve bu şekilde çalışanlarımız sosyal yaşamlarına daha fazla vakit ayırabilmelidirler” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.