Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa Genel, Güncel, Özlük Haklar 24 Nisan 2018 3795 Görüntüleme

Sağlık Memuru Aldığı Rapordan Dolayı…

Sağlık Memuru Aldığı Rapordan Dolayı…

Sağlık Memuru Aldığı Rapordan Dolayı İşten Çıkarıldı

Çalışanlar dikkat! Aldığınız sağlık raporunu iş yerinize zamanında vermezseniz işinizden olabilir. Diyarbakır’da yaşanan bir olayda, Sağlık Ocağında çalışan bir memur işe 15 gün gelmediği gerekçesiyle, görevden çekilmiş sayıldı.

Devlet Memurları, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen yükümlülüklere uymak zorundadırlar. Bu yükümlülüklerini yerine getirmeyen Devlet memurlarının yine Yasada belirtilen yaptırımlarla karşılaşacağı tabiidir. Bu yaptırımlardan bir tanesi de 657 sayılı Yasa’nın 94. maddesinde düzenlenmiş olup, ….mazereti olmaksızın görevin terk edilmesi ve bu terkin kesintisiz 10 gün devam etmesi halinde ilgilinin çekilme isteğinde bulunmuş sayılacağı..’dır.

MEMURUN HASTALIK İZNİ KONUSU

Memurların Hastalık Raporlarını Verecek Hekim ve Resmi Sağlık Kurulları Hakkında Yönetmeliğin 2/1. maddesinde, memurların hastalık raporlarının, Devlet Memurları Tedavi Yardımı ve Cenaze Giderleri Yönetmeliği hükümleri uyarınca hastalık raporunda gösterilen süre kadar;’… memurlara,merkezde kurum amirinin, illerde kurum amirinin teklifi üzerine mülki amirin, yurt dışında misyon şefinin onayı ile..’ hastalık iznine çevrilmesi gerekmektedir.

Adı geçen yönetmelikte belirtilen usul ve esasa uyulmadan alınan raporlar da kuruma bilgi verilmeyerek,hastalık iznine çevrilmez ve memur görevine başlamadı sayılır veya da izinsiz ve özürsüz olarak görevlerini terketmiş sayılır. Göreve gelmediği kabul edilen memura da, 657 sayılı Kanunun ilgili hükümlerinin uygulanacağı kurala bağlanmıştır.

SAĞLIK RAPORUNUN ASLI TESLİM EDİLMELİ

Bu nedenle, çalışanların hastalık raporlarının aslının

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.