Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Robotlar ve Sağlık Sektörü Gelecekteki Uygulamaları

Sağlık sektörü, teknolojinin hızlı ilerlemesiyle birlikte büyük dönüşümler yaşamaktadır. Son yıllarda, r
Ana Sayfa Genel, Güncel, Sağlık Personeli Yıpranma Payı, Sendika-Dernek 26 Eylül 2018 2050 Görüntüleme

Yıpranma payı  ile ilgili Sağlık meslek örgütleri tarafından ortak basın toplantısı

Yıpranma payı  ile ilgili Sağlık meslek örgütleri tarafından ortak basın toplantısı

Sağlık meslek örgütlerinden eksik fiili hizmet zammı düzenlemesine karşı ortak mücadele kararı.SES, Türk Tabipleri Birliği , Türk Diş Hekimleri Birliği , Türk Psikologlar Derneği, Tüm Rad Derneği eksik fiili hizmet zammı düzenlemesine karşı ortak mücadele kararı aldı. Konuya ilişkin TTB den yapılan açıklama;

Sağlık meslek örgütleri, yıllardır mücadelesini yürüttükleri yıpranma payı hakkı ile ilgili olarak, 3 Ağustos tarihli Torba Yasa’da yer alan düzenlemenin yetersiz olduğunu ve beklentilerini karşılamadığını açıkladı. Açıklamada, “Yasanın bu haliyle yürürlüğe girmesini kabul etmiyoruz. Yapımı sürecinde bizlere fikrimizi sormadınız, ancak artık sesimizi duymak zorundasınız” denildi.

Sağlık meslek örgütleri tarafından düzenlenen yıpranma payı hakkı ile ilgili ortak basın toplantısı, 20 Eylül 2018 günü Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Basın toplantısına Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi Dr. Selma Güngör, Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) Genel Başkanı Dr. A.R. İlker Cebeci, TDB Genel Sekreteri Dt. Neslihan Sevim, SES Eş Genel Başkanı Gönül Erden, Türk Psikologlar Derneği Başkan Yardımcısı İlkiz Altınoğlu Dikmeer katıldılar. Ortak açıklamayı Gönül Erden okudu.

Erden, yasayı bu haliyle kabul etmeyeceklerini vurgulayarak; sağlık ve sosyal hizmet işkolunda çalışan tüm emekçilerin dâhil edildiği, geçmiş çalışma yıllarını kapsayan, fiili çalışma süresi şartını kaldıran yeni bir yasal düzenleme istediklerini ve bu taleplerin karşılanması için mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti. Erden, bu amaçla bugünden itibaren imza kampanyası başlatacaklarını, kampanyanın Ekim ayı sonuna kadar sürdürüleceğini, bu süreçte yerelde de çeşitli toplantılar, söyleşiler, etkinlikler gerçekleştirileceğini ve kampanyanın sonunda toplanan imzaların TBMM Başkanlığı’na teslim edileceğini bildirdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.